Seyahat Hazırlıkları – Kitzbuhel ve Salzburg

 

Evet, ailecek seyahat etmeyi sevdiğimiz bir gerçek :) Ama benim için seyahat öncesinde, çoğunlukla da aylarca, gezi için araştırma yapmak, haritalar hazırlamak en az seyahatin kendisi kadar keyif verici birşey… Bazen artık araştıracak birşey kalmadığını düşünmeme rağmen sonradan tekrar tekrar araştıracak birşeyler buluyorum.

Dahası, sonradan fark ettim ki, bu araştırmalar daha çok yemek üzerine yoğunlaşıyor :) Bunun bence iki nedeni var: birincisi tabii ki “gezgin damaklar” şeklinde gezmemiz, yeni restoranlar denemeyi, yerel lezzetlerin tadını bakmayı sevmemiz. İkincisi ve daha önemlisi iyi yemek yenilecek yerleri bulmak ve yüzlerce alternatif arasından seçmek görülecek yerlerin listesini bulmaktan daha zor ve uğraştırıcı bence.

Sonuç olarak yeni yılla beraber seyahat öncesi hazırlık ve araştırmalarımın da bir kısmını paylaşmaya karar verdim. Önümüzdeki hafta yine Kitzbuhel’e bir kayak gezisi planlıyoruz ve bu sefer Salzburg’a gitmeyi başarmayı hedefliyorum (çocuklar ateşlendiği için Salzburg Gezisinı iptal ettiğimiz seyahatimizi buradan okuyabilirsiniz). Kitzbuhel’e daha önce gitmiş olmamıza rağmen restoranlar konusunu tekrar araştırdım ve hem Kitzbuhel hem de Salzburg için favori cafe ve restoranlarımın listesini çıkardım. Bakalım sonuçta hangilerine gidebileceğiz!

İşte listeler:

Kitzbuehel:

1. Hostaria : Hotel Resch’in İtalyan Restoranı (Eski restoranın adı Rossini’ymiş ve İngilizce sitede hala öyle gözüküyor ama yeni adı Hostaria). İtalyanların bile iyi değerlendirmeler bıraktığı bu restoranı denemek için sabırsızlanıyorum.

2. Gasthof Eggerwirt: Burası da Avusturya yemeklerini tadabileceğiniz, yine bir küçük bir otelin restoranı. Burayı daha önce denedik ve çok beğendik. Hatta özellikle 20 kişi salona rahat sığabildiğimiz için aynı gezide 2-3 kez gittik :)

3. Zinnkrug: Burası da daha önce denediğimiz bir Balkan restoranı. Hem çok çeşitli hem de lezzetli yemekleri var. Yanılmıyorsam bir şubeleri de Hırvatistan’da varmış.

4. Donna Lilianna da Ristorante Gabriela: İnternette çok övülen bir başka İtalyan restoranı.

5. 1st Lobster: Aslında bu restoranı özellikle çocuklar için çeşit olsun diye seçtim. Adından anlaşılacağı gibi deniz ürünleri ağırlıklı. Ama internetteki yorumlar da çok iyi.

6. Centro: Yine daha önce denediğimiz Kitzbuhel’in en merkezi yerinde bulunan leziz pizzacı.

Salzburg:

1. Triangel: Salzburgla ilgili araştırma yaptığım her yerde (rehber, forum, bloglar) karşıma çıkan bir restoran.

2. Zum Fidelen Affen: Aslında biz Salzburg’da akşam yemeği yiyemeyeceğiz ve burası öğlen kapalı ama o kadar çok övülüyor ki yazmadan geçemedim.

3. Alt Salzburg Fam. Kögl: İyi yorumları olan bir restoran ama akşam için ve çocuksuz  daha uygun olurmuş gibi gözüktü bana.

4. Barenwirt: Burası da en az Triangel kadar karşılaştığım çok popüler bir restoran. Hatta şinitzeli Salzburg’un en iyisi deniliyor.

5. K+K: Aynı isimli otelin restoranı. Özellikle şinitzeli övülüyor.

Not: Salzburg’da sadece geleneksel Avusturya yemekleri yapan restoranları seçtim

Reklam

4 thoughts on “Seyahat Hazırlıkları – Kitzbuhel ve Salzburg

  1. Geri bildirim: Cortina D’Ampezzo’da Kayak | Bir Küçük Gezgin

  2. Geri bildirim: Mozart’ın Şehri Salzburg | Bir Küçük Gezgin

  3. Geri bildirim: Cortina D’Ampezzo’da Kayak | Yaptik Biz

  4. Geri bildirim: Skiing in Cortina D'Ampezzo | Yaptik Biz

Bir Yorum Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s