Yedigöller

yedigoller1

2011 yılının Kasım ayında yedigöllerin muhteşem renklerini keşfe çıkmaya karar verdik ve 5 aile, toplam 6 çocuk Yedigöller yolu üzerinde süper bir konuma sahip Hindiba Pansiyon‘da 2 gece kalmak üzere yola çıktık. Yolculuğumuz Ankara’dan yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Hindiba Pansiyon’un doğa ile bütünleşmiş ahşap ve taş evleri insana kendini gerçekten şehirden uzaklaştığını hissettiriyor.

yedigoller5

Gündüzleri çevrede fotoğraf çekimi ve yürüyüşler yaptık. Soğuk olmasına rağmen açık havada oturup sıcak bir şeyler yudumladık. Akşamları ise çocuklarla oyunlar oynayıp, derin sohbetlere daldık.

Yalnız bu kez biz hile yaparak yanımızda bakıcımızı da götürdük :) Bunun en önemli avantajı akşam Küçük Gezgin odasında uyuduğunda biz arkadaşlarımızla muhabbete devam edebildik. Gündüzleri de biz dinlenirken O çocukları parkta oynattı.

yedigoller4

Sadece 1 gün Yedigöller’e gittik. Doğa tabii ki müthişti yalnız bayram olması nedeniyle tam bir kargaşa hakimdi. Her yer araba doluydu ve ne park edebilecek yer vardı, ne de ilerleyebilecek yol! Çok ciddi organizasyon eksikliği vardı. O yüzden bayram ve özel günlerde gidilmesi pek tavsiye etmiyorum.

Yedigöller’e gitme çabamız çerçevesinde ve dönüste de çevreyi dolaştığımız için toplamda 4 saatimizi arabada geçirdik! Ama o sırada 2 yaşında olan bizim küçük hanım gık demeyerek gezginliğinin ilk işaretlerini vermeye başladı :) Biz de böylece arabayla daha uzun yolculuklara çıkabileceğimize karar verdik.

*** Küçük Gezgin’lerin anne-babalarına tavsiyeler

1. Böyle bir dağ/doğa tatiline çıkarken mutlaka her türlü acil durum için lazım olabilecek ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın

2. Puset götürmeye bence gerek yok zaten ortam müsait değil

3. Telsiz çok işe yarıyor. Çocuklar uyurken dışarıda takılabiliyorsunuz

4. Eğer çocuğunuz yemek konusunda seçici ise yanınızda götürüp tesisin mutfağına saklamaları için verebilirsiniz

5. 2 yaştan itibaren araba ile yolculuklar konusunda daha cesur olabilirsiniz

Bir Yorum Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s